Grupy

Artinu – grupa wywodząca się z oldskulowej formacji ESW, którą można było usłyszeć min. na legendarnych składankach 0-22 Enigma Underground oraz na pierwszej płycie producenckiej Dj 600V, na której udzielił się jej reprezentant Pikuś Dog (zwycięzca pierwszej polskiej bitwy freestyle w 97 roku). Po zawieszeniu działalności ESW w składzie Mor, Pikuś Dog i Rymcajs oraz dłuższej przerwie w nagraniach powstały pierwsze nagrania dwóch jej członków, którzy zmienili pseudonimy na odpowiednio Orlik Or Orli Orl oraz PanieCoPan, a w składzie wzmocnił ich Dezinte i w tym tercecie powstały nagrania pod nową nazwą ekipy.

 

Styl & Dezinte – duet, który zapoczątkował wspólne nagrania w 2002 roku co dwa lata później zaowocowało powstaniem nielegala “Szalona EPka“, oraz osławionego teledysku “2005022WWA“.  Po doskonałym odbiorze nagrań przez publikę duet zawiesił wspólną działalność.

 

W Czerni I W Bieli – warszawski projekt zainiciowany przez producenta debiutanckiej płyty WSP – Dwaku, którego współorganizatorem został Dezinte. Projekt pomimo tego, że wystąpiło na nim mnóstwo osób z całej stolicy min. PanieCoPan, THS Klika, Zip Skład, Jano, 1z2, Pyskaty, Juras, Wigor czy Scoop z założenia miał nie być składanką tylko spójną całościa, w której osoby płynnie zmieniają się w kawałkach dzięki czemu na płycie mozna usłyszeć niespotykane nigdzie indziej kooperacje. W Czerni I W Bieli zaowocowało kilkoma unikalnymi singlami do internetu, winyową epką oraz limitowanym wydawnictwem pełnego albumu pt. “Warszawska Opowieść” w 2008 roku.