W związku z premierą legalnego krążka Dezinte Capish – Nowy Porządek Świata, która została przewidziana na okolice października br. postanowiliśmy wypuścić pewien przedsmak niejako nawiązujący tytułowo do samego albumu. Tym samym zapraszamy do sciągnięcia za darmo Dezinte – Stary Świat Mixtape oraz zapoznania się, z krótką historią poszczególnych kawałków.
Na wstępie nalezy zaznaczyć, że wiele z tych numerów nigdy nie przeszło mixu, masteringu czy aranżu, są to wersje raw ze studia, które gdyby nie ta okazja nigdy nie ujrzałyby światła dziennego.

Dezinte – Stary Świat Mixtape
-> 01. Afrika Bambaataa, Alchemist, Guru, Prodigy, GZA, Qbert

Afrika Bambaataa z Zulu Nation, Alchemist czyli producent min. Dilated Peoples, Guru z Gangstarr, Prodigy z Mobb Deep, GZA z Wu-Tang Clan czy Dj Q-Bert to postaci, których nikomu nie trzeba przedstawiać. W zasadzie zapomniałem o tym, że mam te rzeczy, a gdyby nie znalazły się tutaj to zaginęłyby w czeluściach tak jak zresztą dużo podobnych zebranych przez lata, które nie wiem gdzie są. Intro w sam raz.

-> 02.Dezinte Enerson Spec – Tego Chce (2002)

Numer nagrany z Enersonem z białostockiego Deficytu (wtedy NumZero) oraz Specem z D.W.A. (pamiętacie składanki Volta, na których nawijał z Dyha z PWRD?) u Noona w studio. Powstał z zamierzeniem dotarcia na Junoumi 2, ale w efekcie końcowym się tam nie znalazł, nie został nigdy zresztą skończony. To chyba 4ta wersja, do której refren powstał dopiero po pół roku od samego nagrania, podkładem zajął się Krzywy z Fabuły.

-> 03.Entrema (Dezinte, Tema) - To nie dla tych (2003)
-> 04. Entrema (Dezinte, Tema) – Uwolniona energia (2003)
-> 05. Entrema (Dezinte, Tema) – Chcialem powiedziec (2003)

Po ukazaniu się w 2002 roku naszego kawałka na jednej z oficjalnych składanek wraz z Temą (dziś Temzki) wzieliśmy się za robienie albumu. Część tych kawałków mogła powstać nawet w 2002 roku, trudno powiedzieć. Na pewno do dwóch pierwszych podkłady zrobił Gonz z Azerbejdżanu (Uwolniona Energia znalazła się tam podobno na jakiejś składance – niestety nikt tego nie widział). Gość nie dość, że miał talent (niestety Ninja Tune nie zdecydowało się na wydanie jego płyty instrumentalnej), a w dodatku ciekawą przypadłość – sypiał tylko 45 minut dziennie w dawkach 3x 15. To nie dla tych zostało nagrane w Camey Studio, a do Chciałem powiedzieć podkład zrobił Dominik z Częstochowy.

-> 06. Styl Dezinte – 200kmh test (2004)

Jedna z próbnych wersji kawałka z Szalonej Epki 200kmh, który docelowo powstał na innym podkładzie, z innymi zwrotkami, a gościnnie udzielili się Ciech z Eszesz, Młody Łyskacz i Bonus z Dixon37 oraz Dj Sekta (dzisiaj Sorry Ghettoblaster), którego w doborze cutów wspomagał Dj Panda.

-> 07. Artinu – Wsteczny Bieg (2003)
-> 08. Artinu – Rece (2003)

Po tym jak ESW (macie kasety Enigma 0-22 Underground?) przestało nagrywać jakoś zgadaliśmy się z Rymcajsem i Pikuś Dogiem (dzisiaj Orlik Or Orli Orl oraz PanieCoPan) i zaczęliśmy robić wspólne rzeczy. Tak powstało Artinu. Niedługo później też zmieniłem miejsce zamieszkania ze Śródmieścia na East Side Warsaw.

-> 09.Dezinte PanieCoPan – Nie Wierzę (2004)

De facto od tego kawałka zaczęły się pierwsze nagrywki Artinu, ale nei w tej formie. Prześladuje go typowo fatum. Powstał w wielu wersjach, wiele razy nagrany, nigdy nie ujrzał światła dziennego. Tutaj była jego jedyna szansa. Podkład zrobił Dwaku albo Scoop (to było tak dawno, że na prawdę nie pamiętam).

-> 10. Dezinte Dwaku LadyK – Nie placz (2005)
-> 11. Dezinte PanieCoPan Dwaku – Ten Rytm (2006)
-> 12. Dwaku Jano Dezinte Miodu – Ten Teren (2006)
-> 13. Dwaku Dezinte – Zwykle Obawy (2006)
-> 14. Dwaku Fu Dezinte – ABS Gang (2006)
-> 15. Dwaku Dezinte – Brudny Hajs (2006)

Ta piątka to numery nagrane na W Czerni I W Bieli.  Stare wersje kawałków, które nie znalazły się na żadnej z płyt, które wyszły pod tą marką. Różnią się podkładami i zwrotkami względem oryginałów, a Nie Płacz z Lady K nigdy nie pojawiło się nigdzie w żadnej formie.

-> 16. Enerson Dezinte Fu Olsen – Bialystok Warszawa (2007)

Enersona można usłyszeć na tym mixtapie już “parę lat wcześniej”. Zawsze chcieliśmy zrobić razem album, ale zawsze coś przeszkadzało. Ten numer na bicie Klimsona (znany min. z produkcji na płytę Dixon 37 czy Płomień 81) nigdy nie został ukończony, jest to czysta wersja raw ze studia bez żadnych efektów, mixu czy wygładzeń. Kawałek jako tako przepadł (gdzieś zostały zgubione scierzki), a jedyne co po nim zostało to ta mp3. Co ciekawe podkład z numeru w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach znalazł się w skicie na solowej płycie Suji z THS Klika.

-> 17. SiwyDym Dezinte - Bierz Co Twoje (2008)

Kawałek, który nagrałemna płytę Kapitalnego Miasta czyli grupy w składzie Pader, SiwyDym (wcześniej Myniemy) oraz Żółf (Fenomen). W tej wersji jestem tylko ja i SiwyDym (była też pełna ze wszystkimi oraz oprócz mnie gościnnie występującym Pyskatym). Podkład zrobił Beztwarzy, a wokale zarejestrował Mazsa z Fenomenu u siebie w studio.

-> 18.Dezinte Capish – Widzę (2008)
-> 19. Dezinte Capish Wordsmith – Peaceful Journey (2009)

Ten dośc luźny zbiór kawałków zamykają dwa numery, które zostały nagrane na mój album, który pojawi się jeszcze w tym roku na półkach sklepowych. Głośności nie są do końca wyrównane ale da się słuchać. W drugim numerze udzielił się Wordsmith, czyli raper z międzynarodowej ekipy CapishaNuRevolution Camp.  W tym roku wydaje wspólny album z Chubb Rockiem z Crooklyn Dodgers, w którym producent Nowego Porządku Świata (premiera w październiku!) ma niemały udział.

Ściągnij Stary Świat Mixtape za darmo i legalnie:

1. Odsiebie Mirror

2. Rapidshare

3. Badongo

4. DepositFiles

5. Sharebee (rózne do wyboru)

Tags: